obg
25 بهمن 1401 - 15:27

ضرورت معرفی یادمان‌های غرب کشور

کرمانشاه- استاندار کرمانشاه با اشاره به تاثیرات فرهنگی راهیان نور، گفت: طرح جامع گردشگری دفاع مقدس کرمانشاه تدوین شود.

به گزارش خبرنگار مهر، محمدطیب صحرایی ظهر سه‌شنبه در جلسه ستاد راهیان نور استان کرمانشاه که با حضور جمعی از مسئولان در سالن شهید سلیمانی استانداری کرمانشاه برگزار شد، اظهار کرد: وضعیت فعلی راهیان نور در استان کرمانشاه با توجه به نظرات و راهکارهای ارائه شده توسط شرکت کنندگان در جلسه رضایت بخش نیست اما این موضوع به معنای کم کاری متولیان امر نبوده بلکه نشان دهنده ظرفیت عظیم راهیان نور است.

وی افزود: با توجه به نظرات ارائه شده در جلسه هماهنگی امروز نیازمند هستیم روی مطالب ارائه شده کارشناسی دقیق صورت گیرد تا به اقدامات مؤثری تبدیل شود.

استاندار کرمانشاه تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب در مورد خانم فرنگیس حیدرپور فرمودند این خانم بانویی شجاع، فداکار و دارای روحیه استوار است و همچنین تعابیر دیگری در وصف آیت الله نجومی، شهید سعید جعفری و سایرین دارد و این نشان دهنده ظرفیت کرمانشاه است.

صحرایی بیان کرد: در نمایشگاه گردشگری که هفته گذشته در تهران برگزار شد با وجود اقدامات خوب صورت گرفته اما اثری از گردشگری دفاع مقدس در آن دیده نشد که مورد انتقاد مدیریت ارشد استان است.

وی با اشاره به ضرورت تدوین طرح جامع گردشگری دفاع مقدس برای استان کرمانشاه، گفت: نیاز است هر چه سریع‌تر طرح اولیه تدوین و حتی به عنوان طرح اولیه ارائه شود و باید تقویت مبانی نظری در آن پرداخته شود.

استاندار کرمانشاه با اشاره به موضوع روایتگری دفاع مقدس، خاطر نشان کرد: آنچه برای دانش آموزان در اردوهای راهیان نور بیان می‌شود باید متفاوت از چیزی باشد که برای دانشجویان، اساتید و خانواده‌ها مطرح می‌شود.

صحرایی خاطر نشان کرد: آنچه باید در طرح جامع گردشگری دفاع مقدس مورد تومه قرار گیرد ساماندهی تمام ظرفیت‌ها و زیرساخت‌ها در سراسر استان کرمانشاه است و باید از بین تمام اقدامات لازم اولویت‌ها مشخص و وظایف هر دستگاه و سازمانی مشخص شود و باید کارها هدف محور شود.

وی ادامه داد: زائران راهیان که به استان کرمانشاه سفر می‌کنند باید تصویر ذهنی از چهره‌ها و عملیات‌های شاخص کرمانشاه داشته باشند که نیازمند محتوای مناسب است و دیگر مشکل راویان آن است که می‌خواهند تمام مطالب را منتقل کنند اما باید هدفمند رفتار کرد.

استاندار کرمانشاه با اشاره به استقبال گسترده دانشجویان و دانش آموزان، گفت: سعی شود افرادی که تاکنون به راهیان نور اعزام نشده‌اند در اولویت قرار گیرند و به صورتی برنامه ریزی شود که حداقل دانش آموزان یکبار به این مناطق اعزام شوند.

صحرایی نمادسازی را یکی دیگر موضوعات مهم برشمرد، عنوان کرد: باید تلاش کنیم یادمان مرصاد و بازی دراز را به قطب گردشگری دفاع مقدس تبدیل کنیم و تمام زیرساخت‌های لازم را برای آن فراهم کنیم و در این مسیر نیاز است تا راه اندازی موزه اصلی دفاع مقدس استان یک موزه موقت با کمک مجموعه‌های مردمی برپا کنیم.

وی با بیان اینکه روزهای گذشته سالروز شهادت مردم در پناهگاه پارک شیرین بوده است، گفت: ضرورت دارد متولیان امر نسبت به برگزاری مراسم بزرگداشت متناسب با مناسبت‌های تقویمی اقدام کنند و همچنین باید از طرح‌های تشویقی برای رونق گردشگری استفاده کنیم.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1038095